Przygania Cook Zuckerbergowi


Szef Apple’a zrugał szefa Facebooka, że jego biznes powinien być uregulowany, skoro nie potrafił się poddać samoregulacji.

W wywiadzie dla Recode i MSNBC  Tim Cook znów opowiedział się za ograniczeniem Facebookowi możliwości w zakresie korzystania z danych klientów. – Najlepszą regulacją jest samoregulacja, ale myślę, że na to jest już za późno – powiedział szef Apple.

Cook powtórzył swoje słowa wypowiedziane w Pekinie podczas Forum Rozwoju: – Myślę, że ta pewna sytuacja jest tak straszna i stała się tak duża, że ​​prawdopodobnie konieczne są dobrze opracowane regulacje.

– Moglibyśmy zarobić mnóstwo pieniędzy, gdyby nasi klienci byli naszym produktem – mówi Cook w wywiadzie, który w całości będzie wyemitowany 6 kwietnia. – Postanowiliśmy tego nie robić… Nie będziemy grzebać w życiu osobistym. Prywatność wobec nas to prawa człowieka, cywilna wolność.

Cook powstrzymał się przed dawaniem Zuckerbergowi sugestii, co teraz powinien zrobić.  Zapytany, jak zachowałby się na jego miejscu, odparł: – Nie znalazłbym się w takiej sytuacji.

Fala krytyki spadła na Facebooka po ujawnieniu, że ​​dane osobowe 50 milionów amerykańskich użytkowników zostały wykorzystane przez firmę Cambridge Analytica. Powszechnie uznaje się, że miało to istotny wpływ na zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.

Nie tylko Cook krytykuje Zuckerberga. W zeszły piątek w odpowiedzi na skandal związany z danymi wykorzystanymi przez Cambridge Analytica usunięcie z Facebooka stron Tesli i SpaceX nakazał szef obu firm Elon Musk.

 

 

Previous Sport do reklamacji
Next Niedziele bez... reklamy?