Oto wielka tajemnica Anty…


Oto wielka tajemnica Anty… W tajemnicy konsultowaliśmy nową encyklikę papieską! Naszym czytelnikom możemy jednak uchylić jej rąbka.

franciszek
Papież Franciszek I / wikipedia

Franciszek I potępia w dokumencie „obsesyjny konsumpcjonizm” jako rezultat globalizacji oraz „beztroski brak odpowiedzialności”.

Klimat ocenia jako „dobro wspólne”. Apeluje o powszechne „nawrócenie ekologiczne”. Ważnym wątkiem jest również kwestia (nie)sprawiedliwości: Papież apeluje o „wysłuchanie krzyku ubogich”. Zauważa, że „zagraniczne zadłużenie biednych państw przekształciło się w narzędzie kontroli nad nimi”.

Kościelna konserwa próbuje przeszkodzić globalnej zmianie świadomości, posługując się przeciekiem nieskończonego dokumentu, a w Polsce wybucha wrzawa, że tekst jest anty-polski, bo piętnuje energetykę opartą na węglu. Mimo ujadania fanów odchodzącego w niepamięć egoistycznego światopoglądu, w Antygencji wiemy swoje: ta encyklika to znak czasu, ale także program ratowania naszej planety i naszej cywilizacji. Bez wsłuchania się w ten głos, ludzkość zabrnie w ślepy zaułek. Amen!

Więcej o nowej encyklice przeczytacie w nieświętej prasie: Gazeta Wyborcza.

A niżej zestaw naszych „memów papieskich”. Bierzcie i częstujcie się nimi wszyscy!

encykliki1b

f1-02

 

f1-03

f1-04

 

Previous Prze-ulotki nie-reklamowe
Next Reklama... reklamy