Obciach Tesco


Słynna w całej Polsce kampania Ciach! marki Tesco wchodzi w nową fazę. To, co w pierwszej odsłonie wyglądało na zwyczajną promocję cenową, okazuje się znacznie bardziej przewrotną kreacją.

970604_512958355438660_533999288_n

– Na potrzeby kampanii wykorzystaliśmy dwustopniowy mechanizm teaser-reveal – mówi Michał Szpak z biura prasowego Tesco Polska. – Najpierw zaintrygowaliśmy odbiorców layoutem Ciach!, potem obniżyliśmy ceny, by w finale dać konsumentom… do myślenia.

Dlatego pierwotne „Ciach!” zastąpił „Obciach!”. A kreację dopełniło hasło: „Obniżamy tysiące cen, żeby było wstyd kupować”. Ale czemu marka pozycjonująca się hasłem „Dla Ciebie, dla Rodziny” tak odważnie wystawia swoją reputację na szwank? – Jesteśmy świadomi narastającego w społeczeństwie znużenia bezrefleksyjną konsumpcją – mówi Marian Szopenhauer z nowo powołanej w Tesco komórki ds. badania trendów antykonsumenckich „Tesco 2020”. – Dajemy więc do myślenia: Dokąd doprowadzi nas ciągły wyścig reklamowych zbrojeń? Czy bycie człowiekiem można sprowadzić do kupowania? Czy wreszcie zakupy same w sobie nie są już nieco – jak mówi młodzież – obciachowe?

Na inny wątek kampanii uwagę zwraca Mariola Bogacz z działu finansowego Tesco Polska. – Chcemy uświadomić kupującym, że obniżki cen mają swoje granice. Ci, którzy chcą coraz taniej kupować, powinni wiedzieć, że w ten sposób przyczyniają się do zmniejszenia rentowności handlu, a tym samym np. pogorszenia warunków pracy naszego personelu.

obciach

Druga odsłona kampanii „Ciach!” adresowana jest precyzyjnie do mieszkańców Krakowa. Głównym powodem takiej decyzji była przysłowiowa wręcz oszczędność krakusów. – Ale ważna również była lokalizacja reklamy – mówi Szopenhauer. – Największy do niedawna nośnik reklamowy w Polsce, jakim jest hotel Forum, od czasu kampanii „Zimny Lech” sam w sobie cieszy się ponurą sławą. Chcieliśmy zmierzyć się z takim wyzwaniem.

Za najnowszą odsłonę kampanii Tesco odpowiada krakowska Antygencja. – Z prawdziwą przyjemnością włączyliśmy się w ten projekt. A ponieważ jego sens bliski jest naszym ideałom, zrealizowaliśmy go społecznie. Liczymy, że dzięki temu Tesco zaoszczędzi na kosztownej obsłudze reklamowej i dalej będzie mogło intrygować swoich klientów – powiedział rzecznik Antygencji, Jan Konsumencki.

Previous Film ponad-reklamowy
Next NOwe LOGO Antygencji