Czy na niedziele zamkną Allegro?


Jeszcze nie zdążyliśmy oswoić się z zakazem handlu w sklepach stacjonarnych, a już szykuje się zakaz handlu w internecie?

Posłowie związani z Ruchem Narodowym przygotowali projekt jeszcze bardziej restrykcyjnej ustawy, która ma zakazywać handlu w niedziele również w sieci.

Jak to motywują?

Chcieliby podobnego efektu, jaki miał przynosić zakaz handlu w niedziele, czyli więcej czasu dla rodziny zarówno dla pracowników sklepów, jak i kupujących.

Antygencja dotarła do projektu, który przewiduje następujące obostrzenia:

– Zakaz sprzedaży internetowej na platformach marketplace (Allegro, Ebay)
– Co ważne na ten czas zamykane mają być na obszarze Polski takie serwisy, jak Amazon czy AliExpress.
– Zakaz sprzedaży w sklepach internetowych (tu wyjątkiem mają być sklepy, które w tym dniu obsługuje sam właściciel, pod warunkiem, że nie będą prowadzone przez innych pracowników żadne akcje, takie jak pakowanie produktów czy praca magazynów je obsługujących).

Co ważne – zakaz miałby obowiązywać również, jeżeli serwery, na których umieszczone są sklepy, znajdują się na terenie Polski.

Będzie można za to sprzedawać produkty indywidualnie i okazjonalnie na platformach takich jak OLX, Gumtree czy Facebook Marketplace.

Zakazem nie będą objęte apteki czy platformy, które pośredniczą w zamawianiu jedzenia z restauracji czy strony służące do rezerwacji hoteli czy lotów.

Projekt trafić ma pod obrady sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, a głosowanie zapowiedziane jest na kwiecień. Za projektem opowiada się wielu posłów zarówno z prawej, jak i z lewej strony sceny politycznej.
Głosowanie nad projektem zapowiedziane jest w sejmie na kwiecień 2018 i ma dużą szanse powodzenia.

 

UWAGA: MATERIAŁ STANOWI DEZINFORMACYJNĄ HIPERBOLĘ, OPARTĄ NA WYŁĄCZNIE NA PREDYKTYWNEJ EKSTRAPOLACJI RZECZYWISTOŚCI

 

 

Previous Sprawiedliwa kradzież
Next Outdoor odjeżdża