Biotop Lechnica – wart wsparcia!


Otwieramy nowy cykl: inspirujące. Będziemy w nim reklamować (tak, tak!) ciekawe pomysły, mające moc podważania „oczywistych oczywistości”. Na pierwszy ogień idzie Biotop Lechnica. Miejsce zwyczajne i niezwykłe zarazem. A jednocześnie – o czym jesteśmy przekonani – zasługujące na Wasze wsparcie. Dlaczego? Przeczytajcie i … popierajcie!

DSC_4586

https://polakpotrafi.pl/projekt/biotop-lechnica

Biotop animuje ekipa znana jako Karpaty Magiczne, jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Od lat zaangażowani w działania na rzecz środowiska i równowagi duchowej, w malowniczym zakątku Karpat tworzą miejsce, gdzie znaleźć będzie można wytchnienie od wielkomiejskiego szaleństwa, odciąć się od pośpiechu i gwaru, poprzebywać w otoczeniu nieskażonej cywilizacją natury i… podładować dobrą energią akumulatory niezbędne do codziennych zmagań w świecie pracy, mediów, wyczerpujących rozrywek i modnych hobby.


https://polakpotrafi.pl/projekt/biotop-lechnica

Biotop położony jest na polsko-słowackim pograniczu, otwarty na ludzi chcących w sposób pogłębiony badać swoje miejsca w środowisku. Będzie tu można zdobywać praktyczne umiejętności, pracować nad rozwojem osobistym, dbać o zdrowie i zajmować się twórczością.

Lechnica zaprasza zielarzy, badaczy kultury, ogrodników, muzyków i artystów. Wszystkich zainteresowanych wypracowaniem sposobów na zrównoważone, odpowiedzialne i odpowiadające współczesnym wyzwaniom życie w mieście. Tych, którzy odpowiedzi na dzisiejsze kryzysy szukają w inspiracjach tradycyjnymi formami gospodarowania i tworzenia.

_DSC0297

DSC_4351
Miejsce i idea są piękne, ale ważną sprawą są również pieniądze. Po pierwsze dlatego, że biotop w bardzo ciekawy sposób do nich podchodzi. Po drugie, bo żeby projekt ruszył, potrzebne będzie również Wasze wsparcie.

Biotop uczciwie informuje: prowadzone tu warsztaty będą odpłatne, dochody będą przeznaczone na remonty i utrzymanie ośrodka. Ciekawa jest jednak ekonomiczna otwartość biotopu – proponuje on program staży i umożliwia zróżnicowane formy uczestnictwa: na zasadach wolontariatu, mikropłatności, pobytu i nauki w zamian za wykonaną pracę.

Konkretne pieniądze potrzebne są na start: wymianę okien, drzwi, remont podłogi, ocieplenie budynku, wykonanie sanitariatów i pryszniców. Łącznie 16 tysięcy złotych. Trwa zbiórka na polakpotrafi.pl – ponad 30% już. Ale każdy grosz, złotówka czy przysłowiowy tysiączek z Waszej strony będzie krokiem ku powstaniu tego wspaniałego miejsca – a Wy sami staniecie się jego współtwórcami. Nie licząc masy innych korzyści, które otrzymacie w zamian za swoje wielkoduszne wsparcie. W tym m.in. unikatowa płyta winylowa Projektu Karpaty Magiczne i możliwość goszczenia w biotopie.DSC_4396

Oferta

Po wielu latach doświadczeń zawodowych i działań w nurcie kultury alternatywnej twórcy biotopu wypracowali własną metodę uczenia zrównoważonego sposobu życia w zgodzie z otoczeniem. Bioregionalizm, etnobotanika i szeroko rozumiana permakultura zastosowane w terenowym ośrodku położonym w interesującym krajobrazie, w regionie o bogatej, zróżnicowanej i historycznie nawarstwionej kulturze dają wiele możliwości (samo)kształcenia.

W Biotopie Lechnica odbywać się będą warsztaty, staże i pobyty studialne w trzech wzajemnie połączonych obszarach tematycznych: praca z przestrzenią, miejscem i obiektami; praca z roślinami oraz praca z dźwiękiem.

W biotopie znajdzie się bogata kolekcji tradycyjnych, europejskich i pozaeuropejskich instrumentów muzycznych ze zbioru legendarnego Projektu Karpaty Magiczne oraz – docelowo – studia nagrań.

Oprócz warsztatów Biotop Lechnica oferuje możliwość indywidualnych staży i pobytów studialnych opartych na indywidualnej praktyce.

Popierajcie – rozgłaszajcie – wpłacajcie – i pokażcie, że Polak Potrafi!
https://polakpotrafi.pl/projekt/biotop-lechnica

Previous Pomocna dłoń do selfie
Next Dzień Sprawiedliwego Handlu