Fiat przesłonił Watykan


Panoramę bazyliki świętego Piotra przesłonił wielki billboard. – Niemożliwe i absurdalne w Rzymie stało się możliwe – alarmują senatorki Paola Taverna i Michela Montevecchi. Miasto rozkłada ręce, wskazując, że zgodę na reklamę wydał Watykan.

fiat watykan

Fot: huffingtonpost.it

Czerwony billboard fiata zawisł na bocznej ścianie odnawianej kamienicy na początku via Conciliazione prowadzącej do Watykanu. W rezultacie przesłania widok bazyliki Świętego Piotra z mostów Świętego Anioła i Humberta. Jako pierwsze oburzenie wyraziły Taverna i Montevecchi, senatorki z Ruchu Pięciu Gwiazd. W stanowisku przekazanym mediom domagają się usunięcia billboardu. – Remontowane budynki powinny być chronione grafikami z wizerunkami fasad, białymi płachtami albo przynajmniej utrzymanymi we właściwej im kolorystyce – napisały senatorki.

Taverna i Montevecchi wezwały jednocześnie rząd do pilnego przeglądu przepisów dotyczących zasad umieszczania reklam w pobliżu zabytków i najważniejszych obiektów. W Internecie narasta sprzeciw mieszkańców i kolejnych polityków wobec reklamy. Podnoszony jest m.in. argument wizerunku miasta wśród pielgrzymów z całego świata. – Czy tak chcemy ich witać? – padają pytania.

Władze miasta wyjaśniły, że na instalację billboardu zgodził się Watykan, do którego należy kamienica.

I że w związku z tym nic z reklamą zrobić nie mogą. Ich zdaniem sprawę poruszyć można jedynie w ramach relacji między Włochami a Watykanem, regulowanych przez Traktaty Laterańskie.

Na podstawie: huffingtonpost.it

 

Previous Wokół mody i przeciw niej
Next Grafficiarski Gang Starszych Pań