Antygencja na billboardzie w Toruniu


Już we wrześniu na billboardach w Toruniu zobaczyć będzie można prace  nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Art Moves. Festiwalu sztuki na bilbordach”. Zapraszamy do udziału nie dlatego że wśród nagrodzonych jest nasz plakat.  Ale dlatego że impreza po prostu jest tego warta!

Międzynarodowy Festiwal Art Moves to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. Od 8 lat prezentuje dzieła sztuki w przestrzeni Torunia, zmieniając przestrzeń miasta w ogromną galerię sztuki. Obok debiutantów można oglądać prace artystów o międzynarodowym uznaniu, a sztuka „wychodzi na miasto” – prace artystów mówią bezpośrednio do odbiorców.

Na nośnikach, które zwykle wykorzystywane są do prezentacji reklam: billboardach, citylightach i ekranach LED, zaprezentowane zostaną dzieła, odnoszące się do tematu przewodniego tegorocznej edycji: Co ma wartość? Czy wszystko da się kupić za pieniądze?

art moves
Plakat Art Moves 2015

Festiwal rusza 1 września i potrwa do 7 października. Oficjalne otwarcie odbędzie się w piątek 4 września na placu Rapackiego, gdzie przez cały czas trwania imprezy oglądać można będzie prace wyróżnione w tegorocznej edycji.

Festiwal organizuje toruńska Galeria Rusz. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 1017 prac, nadesłanych przez 587 artystów z 53 krajów świata.

Antygencja wystawiła do konkursu dwa plakaty. Jeden z nich znalazł się w nagrodzonej dziesiątce i w pełnej krasie będzie go można obejrzeć na billboardzie AMS-u w Toruniu. Drugi prezentujemy poniżej.

Przecena / Nienagrodzony plakat Antygencji na Art Moves 2015

We wrześniu (lub październiku!) widzimy się w Toruniu!

A więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na stronach Art Moves.

Previous Wakacje od reklamy
Next Płaskopomnik drzewa